O nas

Nasza hodowla pstrąga istnieje od 1995r. W latach 70-tych istniał tu ośrodek zarybieniowy PZW jednak był on kompletnie zrujnowany.

Przystąpiono do modernizacji ośrodka polegający na przebudowie stawów ziemnych na betonowe. W roku 2003 została wybudowana wylęgarnia a w latach następnych podchowalnia oraz system RAS.

Od 2007 r. nawiązaliśmy współpracę z Polskim Związkiem Wędkarskim, gdzie, co roku zarybiamy dolnośląskie rzeki pstrągiem potokowym.

Od 2010 roku mocno promujemy hodowlę regionalną, hodowlę tradycyjną gdzie jakość ryb jest naszym priorytetem. Jesteśmy propagatorami życia eko, jak najbardziej zgodnego z natura, co przekłada się oczywiście na odżywianie.

Zalety pstrąga kłodzkiego zostały dostrzeżone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które wpisało go na Listę Produktów Tradycyjnych 5 października 2012 r. jako tysiączny produkt regionalny i tradycyjny. Dwa lata później do tego grona dołączył również nasz pstrąg kłodzki wędzony oraz dołączyliśmy do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego promującego bogactwo i różnorodność regionu Dolnego Śląska.

Obecnie nasza hodowla to jeden z większych ośrodków hodowli pstrąga na Dolnym Śląsku.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami!